PODRÓŻE - odwiedź z dziećmi

Odiwedź SZCZECIN z dziećmi? – nie będziesz się nudzić.

Wiele osób postrzega Szczecin jako miasto nie warte uwagi. Niepochlebne opinie o braku atrakcji krążą wokół nas. Jeśli już ktoś odiwedza Szczecin, oglada najbardziej znane i polecane miejsca. Takie jak Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich i Jasne Błonia. Sama często wracam w te piękne miejsca. Jednak nie mają one w sobie uroku kiedy pogoda nie dopisuje, a i atrakcji dla dzieci typu place zabaw, próżno szukać w okolicy owych miejsc. Szukając alternatywy na czas niepogody postanowiliśmy odiwedzić:

Kids Arena Szczecin

Jest to miejsce stworzone z myślą o wszystkich dzieciach. Wielkie, kosmiczne wręcz kopuły mieszczą w sobie setki atrakcji.

W tym miejscu, dziecko w każdym wieku znajdzie coś dla siebie. Rozpoczynająć od basenów z kulkami i tablic edukacyjnych na ścianach, poprzez dmuchńce różenego typu, dmuchane boisko do piłki nożnej, stacji do strzelania pistoletami NERF, kończąc na grach wideo dla najstarszych dzieci.

Wkurza Was, że dzieci jeżdża po domu na hulajnogach?

Tu jest to nie tylko dozwolone, ale i wskazane.

W Kids Arena znajduje się również kino sferyczne. Jest to kino, w którym filmy i bajki wyświetlane są na sklepieniu jednego z balonowych pomieszczeń.

 

 

W Kids Arena znajduje się również, częśc restauracjyjna. Wybierając się z dzieckiem w porze obiadowej, możecie być spokojni o obiad dla całej rodziny.

Kilka praktycznych porad:

  1. Do Kids Arena dzieci wchodzą w skarpetkach. Można wziąć im materiałowe, miękkie kapcie, jeśli nie chcecie aby biegały w samych skarpetkach.
  2. Rodzice również sciągają buty, lub zakładają na obuwie ochraniacze.
  3. W recepcji można zakupić jednorazowe nocniki.
  4. Prz wyjśćiu znajdują się suszarki. Możesz osuszyć dziecko, tak aby nie wychodziło spocone.

 

Muzeum Techniki i Komunikacji

Muzeum stworzone w miejscu, w którym jeszcze do niedawna istaniała zajezdnia tramwajowa. Wjeżdzając na teren zajezdni oczom ukazuje się przeszkolna ściana, a po jej drugiej stronie wyjątkowe eksponaty.

Wybierając się tam z dziećmi, możesz pokazać im jakim autobusem, czy tramwajem  jeździliście na przykład do szkoły. Nawet Wasi rodzice znajdą eksponaty, którymi poruszali się kiedyś po ulicach.

W muzeum znajduje się symulator jazdy tramwajem. Każde dziecko może poczuć się jak maszynista.

Fiaty 125 i 126 w różnych konfiguracjach przykuwają uwagę nie tylko najmłodszych.

Jedną z części muzeum zajmuje wystawa poświęcona nauce. Coś na wzór Centrum Nauki Experyment w Gdyni lub Centrum Nauki Kopernik. Jest dodadkowo płatna. Obiektywnie patrząc, to choć chciałabym napisać coś dobrego o tej części, to niestety nie mogę. Od kilku lat ekspozycja nie zmienia się kompletnie. Niektóre przyrządy są zepsute, lub mocno zurzyte. Polecam się zastanowić przed kupnem biletu do tej części muzeum.

W Muzeum Techniki i Komunikacji znajduje się kwaiarnia Cafe Niebko. Miejsce jest bardzo fajnie przystosowane do wizyt z dziećmi. Po zwiedzaniu można w spokoju napić się kawy, podczas gdy dzieci pobawią się w miejscach dla nich przystosowanych.

 Ueckermünde – misateczko po niemieckiej stronie granicy.

Szczecin ma jeszcze jedną zaletę. Mieści się bardzo blisko granicy z Niemcami. Nieopodal granicy znajduje się miejscowość Ueckermünde.  Malowniczo położone miasteczko nad Zalewem Szczecińskim oraz na skraju Puszczy Wkrzańskiej, kryje w sobie kilka atrakcji. Jedną z nich jest Ogród Zoologiczny. 

W ogrodzie obejrzymy  400 zwierząt, należących do 100 gatunków. To, co dzieciom przypda najbardziej do gustu, to pokazy karmienia lwów.

 Kolejną świtną atrakcją są mosty zawieszone na drzewach. Bardzo bezpieczne nawet dla najmłodszych. Z góry można podziwiać wybieg dla małp. Obok wiszących ścieżek znajdują się place zabaw.

Wybiegi dla zwierząt z rodziny jeleniowatych skonstruowane są w taki sposób, żeby można było podejść do zwierzęcia, a nawet je nakarmić specjalną karmą. Nie ma tam płotów oddzielających, są za to zasady korzystania z takich wybiegów. Nie wolno tam wchodzić z jedzeniem, zabroniony jest krzyk i bieganie. Warto jednak przestrzegać tych poleceń, a w zamian przeżyć spotkanie z dzikim zwierzęciem.

Warto wiedzieć o jeszcze jednej rzeczy. Wszędzie są polskie napisy. Na pewno, nie poczujesz się tam niezrozumiany. W kasie Pani przywitała mnie piękną Polszczyzną.

Po zakończonej wizycie w ogrodzie zoologicznym, polecam podjechać na starówkę. Przepiękna niewielka starówka, może być ukojeniem, po długim spacerze w zoo. Spacerując po starówce możesz dotrzeć nad sam Zalew Szczeciński.

Takie trzy miejsca polecam odwiedzić będąc w Szczecinie. Jest jeszcze kilka, o których warto wspomnieć. Mnie nie udało się tym razem tam dotrzeć, ale z pewnością uda się następnym razem. Do wiadomości jednak napiszę co jeszcze moim zdanie warto wziąć pod uwagę.

  1. Zwiedzanie Filharmonii z dziećmi – dla mnie to jest priorytet przy następnej wizycie. Podczas majowego weekendu było to niemożliwe.
  2. Podczas upalnych dni Kąpielisko Arkonka jest miłym ochłodzeniem – ale UWAGA! – potrafi być tam bardzo tłoczno.
  3. Gospodarstwo Agroturystyczne Smętowice – miejsce gdzie można zarezerwować wiatę na grill, jest mini zoo i pełen zestaw placów zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.